Design wszelkiego obszaru sięga prędzej czy później ku korzeniom – pewnym charakterystycznym cechom, które kojarzone są z zapomnianym stylami, kojarzonymi raczej z tym co już było. Czy na pewno?

Styl vintage czym się charakteryzuje?

Vintage pozostaje zawsze na topie – bez względu na obszar design’u. Spotkasz go wszędzie – w kinie (produkcje nawiązujące do nieśmiertelnych lat 80’s), modzie (jeansy!), motoryzacji (oldschoolowe pojazdy lub te, które produkowane są specjalnie jako nowe-stare). Vintage zdominował również sferę muzyczną – zwróć uwagę jak wiele nowoczesnych twórców w sposób świadomy sięga po brzmienia i elementy charakterystyczne dla wykonawców, których szczyt popularności przypada na wiele dekad wcześniej! Dlaczego Vintage zadomowił się na dobre? Najpewniej to kwestia sentymentu dla tego co kultowe. Musisz zauważyć, że to co jest oldschoolowe najczęściej kojarzone jest z wysoką jakością – ale taką mistrzowską, kojarząca się z pracą rzemieślników, nie zaś z masową, zmechanizowaną produkcją.

Co również stoi za fenomenem stylu Vintage? – Zdecydowanie materiały, które odwołują się do stylu i epoki, która go zrodziła. To nie tylko interesujący look – to także trwałość! Vintage to również charakterystyczne kolory, ale i wykończenie! Prawda jest prosta – intryguje nas to, co wydaje się nieco odległe, nieuchwytne (chyba że dysponujesz wehikułem czasu!).

Pomieszczenie w stylu vintage

Jak jednak styl, którego założenie przewiduje w pewnych aspektach odwołanie do kultowego, starego na dekady a może i wieki designu ma się do współczesnego wystroju wnętrz i wyzwań czyhających w codzienności człowieka XXI wieku? Czy owe rozwiązania poza oczywistą popularnością sprawdzają się i zapewniają coś więcej niż intrygujący look? To zależy. W ofercie Vero Vintage odnajdziesz to co najlepsze w stylizowanym, ale minimalistycznym wydaniu! To proste rozwiązania, które sprawdzają na każdą okazję!

Meble Vintage

Maksymalną trwałość zapewnią Ci konstrukcje ze stali – eleganckie, czarne i niesamowicie wytrzymałe są gotowe na wszelkie wyzwania i ciężary czekające w codzienności.  Aby zapewnić pełnię funkcjonalności i dopełnić design oldschoolowym lookiem wyposażamy nasze meble w blaty o topowej jakości! Takie industrialne wykończenie sprawdzi się we wnętrzu o charakterze boho, ale i każdym minimalistycznym – drewno bukowe zachwyci najbardziej wymagających!

Postaw na klasę i wygodę, uzupełnił wnętrza swojego domu rozwiązaniami Vintage, które cieszą przez długie lata!

Źródło wpisu: VERO